Breadcrumb

Opiskelijavastaavat

Opiskelijavastaavat

Tältä sivulta löydät opiskelijavastaavat kuntayhtymässämme. Sähköpostitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(at)ylasavonsote.fi ellei toisin mainita (ei ääkkösiä).

Tällä hetkellä opiskelijakoordinaattoria ei ole, joten ole yhteydessä opiskelijavastaaviin osastoittain.

Opiskelijavastaavat Terveyspalveluissa

Avovastaanottopalvelut
Päivystys: Anne Korolainen, Sanna Juntunen
Akuuttivastanotto Enska: Johanna Ålander
Kotisairaala: Virpi Karppinen

Ajanvarausvastaanotot
Erikoissairaanhoidon pkl:t, Iisalmi: Eija Toivanen, Minna Lappeteläinen

Vastaanotot:
Iisalmi: Kirsi Väisänen, Minna Martikainen
Kiuruvesi: Arja Niskanen, Leena Keinänen
Sonkajärvi: Johanna Nousiainen, Leena Keinänen 
Vieremä: Milla Saastamoinen, Leena Keinänen
Ravitsemusterapia: Tarja Kaipainen 

Kuntoutus- ja muut lääkinnälliset palvelut
Kuntoutus: Jaana Plane, Tarja-Liisa Väisänen
Kuvantaminen: Hilkka Kainulainen, Tytti Pasanen
Lääkekeskus: Tarja Kärkkäinen
Suun terveydenhuolto: Hanna Soini, Tiina Lampi

Osastopalvelut
Iisalmi, Osasto 3: Tarja Julkunen, Minna Tuomainen
Iisalmi, Osasto 1 (sisätaudit): Katja Korja, Marita Ruotsalainen, Kirsti Rönkkö ja Anne Räisänen (anne.M.raisanen@ylasavonsote.fi)
Iisalmi, Osasto 2 (operatiivinen): Riitta Lehto, Minna Pitkänen (minna.m.pitkanen@ylasavonsote.fi)

Opiskelijavastaavat Hoito- ja hoivapalveluissa

Asumispalvelut

Iisalmi: Kirkonsalmi: Anne Korhonen (anne.M.korhonen@ylasavonsote.fi ), Niina Eskelinen
Iisalmi: Onnimanni: Heidi Inkinen

Iisalmi: Aurinkokartano: Nissinen Heli, Hujanen Riikka, Johanna Jolkin, Marika Kosonen
Kiuruvesi: Virranranta: Kyösti Pesonen
Kiuruvesi: Veikkola: Jaana Haapalainen (vast. sh opiskelijavast.),  Merja Rönkä (lh opiskelijavast.), Arja Estola ja Merja Mykkänen (lh oppisopimusopiskelijoiden ohj.), Sirpa Saarenen ja Pirjo Mäyrä (oppisopimusopisk.  tukiohjaajat)

Kiuruvesi: Niva: Merja Rönkä
Sonkajärvi: Piia Heikkinen, Tuulikannel/Sinitaivas: Seija Halonen, Tuulikannel/ Kuusela: Anu Ryytty ,
Tuulikannel/ Päivänkehrä: Teija Rossinen, Tuulikannel/ Kipinä: Eija Ronkainen, Mosaiikki: Sari Holmakari

Kotihoito
Kotona asumisen tuki (Ohjuri): Paula Tikkanen, Iiris Repo-Patronen

Iisalmi: Päivi Sipola
Kiuruvesi: Nea Ruhanen, Susanna Knuutinen, Suvi Flygare
Sonkajärvi: Sanna Kuittinen, Maija Ohtonen
Vieremä: Soili Sirviö, Heli Nissinen

Opiskelijavastaavat Hyvinvointipalveluissa

Perhekeskuspalvelut
Terveysneuvonta: Marika Lätti ja Riitta-Leena Huttunen
Lapsiperheiden tukipalvelut: Anna Kyyriäinen

Perhetyö: Sari Heiskanen (Iisalmi); Eija Fält (Kiuruvesi); Kaisa Sirviö (Sonkajärvi); Hanna Vikki (Vieremä)

Sosiaalityön palvelut
Perhesosiaalityö, Lastenkoti Taskukello: Juha Airaksinen
Aikuissosiaalityö: Katriina Saarinen, Outi Heusala

Mielenterveyspalvelut
Aikuispsykiatrinen poliklinikka: Arja Koivistoinen ja Jenny Autio
Psykiatrian erikoispoliklinikat, Lasten psykiatrinen poliklinikka: Sami Karjalainen
Psykiatrian erikoispoliklinikat, Nuorisopsykiatrinen poliklinikka: Sami Karjalainen
Psykiatrian erikoispoliklinikat, Psykiatrinen kuntoutus: Riitta Hartikainen ja Hanna Kaipainen
Riippuvuusosasto: Harri Kärkkäinen ja Mervi Hynynen
Psykiatrinen osasto: Eija Leinonen, Pia Kumpulainen ja Tero Haverinen

Vammaispalvelut
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta Iisalmi, Purje:  Mervi Yli-Hukka
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta Kiuruvesi, Poiju: Leinonen Mari (mari.a.leinonen@ylasavonsote.fi)
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta Sukeva, Pirtti: Johanna Hyvönen
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta, Vieremä: Marja Kemiläinen
Asumispalvelut Iisalmi, Kotirinne: Riikka Putkonen
Asumispalvelut Kiuruvesi, Pihlajakoti: Pauli Remes ja Susanna Suomi
Asumispalvelut Sonkajärvi: Jaana Hyttinen
Asumispalvelut Sukeva, Mäntylä:  Anne Nissinen
Asumispalvelut Vieremä, Huitulanharju: Mervi Kämäräinen

Kuunsirppi, Vammaisten lasten asumis- ja tilapäishoitoyksikkö: Asta Rönkä

Ympäristö- ja terveysvalvontapalvelut

Ympäristönsuojelu
Martti Veteli

Ympäristöterveydenhuolto
Jyrki Juntunen

Hallinto- ja tukipalvelut

Hallintopalvelut
Henkilöstöpalvelut: Virpi Kauppinen
Talouspalvelut: Riitta Luukkonen
Sissit, varahenkilöstö: Marjut Kainulainen ja Liisa Partanen
Tukipalvelut
Siivouspalvelut: Eeva-Liisa Leinonen
Tilapalvelut: Matti Karppinen
Tietopalvelut ja kehittämistoiminta
Eija Tyyskä