Breadcrumb

Työpaikka Iisalmessa_

Työpaikka Iisalmessa

Tällä sivulla voit tutustua Iisalmessa sijaitseviin Ylä-Savon SOTE kuntayhtymän työyksiköihin, joissa uusien työntekijöiden tarve on yleensä suuri.
 

Asumispalveluyksiköt

Palvelukeskus Aurinkokartano
Brofeldtintie 5, 74120 Iisalmi
Esihenkilö Riikka Hujanen, puhelin 040 830 2613, riikka.hujanen@ylasavonsote.fi,
sijainen 3.1. - 30.6.2022: Heidi Inkinen, puhelin 040 830 2613, heidi.inkinen@ylasavonsote.fi

Palvelukeskus Kirkonsalmi
Aurinkokehrä 10, 74120 Iisalmi
Esihenkilö Henna Rytkönen, puhelin, henna.rytkonen@ylasavonsote.fi

Palvelutalo Onnimanni
Lepokankaankatu 8 C, 74130 Iisalmi
Esihenkilö Riikka Hujanen, puhelin 040 830 2613, riikka.hujanen@ylasavonsote.fi,
sijainen 3.1. - 30.6.2022: Heidi Inkinen, puhelin 040 830 2613, heidi.inkinen@ylasavonsote.fi


Kotihoito Iisalmi

Kilpivirrantie 7, 74120 Iisalmi
Esihenkilöt:
Kaisu Lohilahti, puhelin 0400 545 984 , kaisu.lohilahti@ylasavonsote.fi
Jaana Räisänen, puhelin 0400 144 472, jaana.raisanen@ylasavonsote.fi


Osastopalvelut 1, 2 ja 3

Meijerikatu 2 (2. kerros), 74120 Iisalmi
Esihenkilöt:
Osasto 1: Marja Hokkanen, puhelin 040 489 4230, marja.hokkanen@ylasavonsote.fi
Osasto 2: Minna Tuomainen, puhelin 040 489 4221, minna.tuomainen@ylasavonsote.fi
Osasto 3: Seija Hämäläinen, puhelin 040 161 7256, seija-riitta.hamalainen@ylasavonsote.fi

YLÄ-SAVON OSASTO 1

YLÄ-SAVON OSASTO 2

YLÄ-SAVON OSASTO 3
Ylä-Savon osasto 3:lla hoidetaan äkilliseen yleisinfektioon sairastuneita tai niiden epäilyjä sekä potilaita, joilla on perussairauteen liittyvä eristystä vaativa infektio.

Omatoimisuuden tukeminen ja toimintakyvyn säilyttäminen sekä kohottaminen ovat hoidon keskeisiä periaatteita. Potilaita hoidetaan moniammatillisissa tiimeissä, joihin kuuluvat lääkärit, sairaanhoitajat, lähihoitajat, fysioterapeutit, farmaseutti ja tarvittaessa muut asiantuntijat.

Työ osastolla on monipuolista ja samalla haasteellista, koska hoidettavana on monenlaisia potilaita. Meillä on toimiva työyhteisö, työtä tehdään yhdessä potilaan parhaaksi. Meillä on selkeät työtehtävät, mutta ollaan muuntautumiskykyisiä ja joustavia nopeallakin aikataululla. Uudet työntekijät perehdytetään hyvin, osasto on monipuolisuudessaan erittäin opettavainen uudelle työntekijälle. Meillä on hyvä yhteishenki!


Psykiatrinen osasto, riippuvuusosasto ja selviämisasema

Riistakatu 23 (1. kerros), 74120 Iisalmi
Esihenkilöt:
Mervi Kärkkäinen, puhelin 040 159 1287, mervi.karkkainen@ylasavonsote.fi
Pia Kumpulainen, pia.kumpulainen@ylasavonsote.fi


Jos etsit muiden yksiköiden yhteystietoja, klikkaa tästä


Löysitkö etsimäsi?

Auta meitä kehittämään verkkosivujamme!

Rekrytointiyksikön yhteystiedot

Rekrytointiyksikön yhteystiedot

Kysymyksiä sijaisuuksista, koulutuksista tai rekrytoinnista? Ota yhteyttä!

Koulutus- ja rekrytointivastaava
Tarja Lehtomäki
040 591 3045
tarja.lehtomaki@ylasavonsote.fi
Käyntiosoite:
Meijerikatu 4, 74120 Iisalmi