Murupolku

Opiskelijavastaavat

Opiskelijavastaavat

Tältä sivulta löydät opiskelijavastaavat kuntayhtymässämme. Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@ylasavonsote.fi, ellei toisin mainita (ei ääkkösiä).

Tällä hetkellä opiskelijakoordinaattoria ei ole, joten ole yhteydessä opiskelijavastaaviin osastoittain.

Opiskelijavastaavat Terveyspalveluissa

Avovastaanottopalvelut
Päivystys: Anne Korolainen, Sanna Juntunen
Akuuttivastanotto Enska: Johanna Ålander
Kotisairaala: Virpi Karppinen

Ajanvarausvastaanotot
Erikoissairaanhoidon pkl:t, Iisalmi: Eija Toivanen, Minna Lappeteläinen

Vastaanotot:
Iisalmi: Kirsi Väisänen, Minna Martikainen
Kiuruvesi: Arja Niskanen, Leena Keinänen
Sonkajärvi: Johanna Nousiainen, Leena Keinänen 
Vieremä: Milla Saastamoinen, Leena Keinänen
Ravitsemusterapia: Tarja Kaipainen 

Kuntoutus- ja muut lääkinnälliset palvelut
Kuntoutus: Jaana Plane, Tarja-Liisa Väisänen
Kuvantaminen: Hilkka Kainulainen, Tytti Pasanen
Lääkekeskus: Tarja Kärkkäinen
Suun terveydenhuolto: Hanna Soini, Tiina Lampi

Osastopalvelut
Iisalmi, Osasto 3: Tarja Julkunen, Minna Tuomainen
Iisalmi, Osasto 1 (sisätaudit): Katja Korja, Marita Ruotsalainen, Kirsti Rönkkö ja Anne Räisänen (anne.M.raisanen@ylasavonsote.fi)
Iisalmi, Osasto 2 (operatiivinen): Riitta Lehto, Minna Pitkänen (minna.m.pitkanen@ylasavonsote.fi)

Opiskelijavastaavat Hoito- ja hoivapalveluissa

Asumispalvelut

Iisalmi: Kirkonsalmi: Anne Korhonen (anne.M.korhonen@ylasavonsote.fi ), Niina Eskelinen
Iisalmi: Onnimanni: Heidi Inkinen

Iisalmi: Aurinkokartano: Nissinen Heli, Hujanen Riikka, Johanna Jolkin, Marika Kosonen
Kiuruvesi: Virranranta: Kyösti Pesonen
Kiuruvesi: Veikkola: Jaana Haapalainen (vast. sh opiskelijavast.),  Merja Rönkä (lh opiskelijavast.), Arja Estola ja Merja Mykkänen (lh oppisopimusopiskelijoiden ohj.), Sirpa Saarenen ja Pirjo Mäyrä (oppisopimusopisk.  tukiohjaajat)

Kiuruvesi: Niva: Merja Rönkä
Sonkajärvi: Piia Heikkinen, Tuulikannel/Sinitaivas: Seija Halonen, Tuulikannel/ Kuusela: Anu Ryytty ,
Tuulikannel/ Päivänkehrä: Teija Rossinen, Tuulikannel/ Kipinä: Eija Ronkainen, Mosaiikki: Sari Holmakari

Kotihoito
Kotona asumisen tuki (Ohjuri): Paula Tikkanen, Iiris Repo-Patronen

Iisalmi: Päivi Sipola
Kiuruvesi: Nea Ruhanen, Susanna Knuutinen, Suvi Flygare
Sonkajärvi: Sanna Kuittinen, Maija Ohtonen
Vieremä: Soili Sirviö, Heli Nissinen

Opiskelijavastaavat Hyvinvointipalveluissa

Perhekeskuspalvelut
Terveysneuvonta: Marika Lätti ja Riitta-Leena Huttunen
Lapsiperheiden tukipalvelut: Anna Kyyriäinen

Perhetyö: Sari Heiskanen (Iisalmi); Eija Fält (Kiuruvesi); Kaisa Sirviö (Sonkajärvi); Hanna Vikki (Vieremä)

Sosiaalityön palvelut
Perhesosiaalityö, Lastenkoti Taskukello: Juha Airaksinen
Aikuissosiaalityö: Katriina Saarinen, Outi Heusala

Mielenterveyspalvelut
Aikuispsykiatrinen poliklinikka: Arja Koivistoinen ja Jenny Autio
Psykiatrian erikoispoliklinikat, Lasten psykiatrinen poliklinikka: Sami Karjalainen
Psykiatrian erikoispoliklinikat, Nuorisopsykiatrinen poliklinikka: Sami Karjalainen
Psykiatrian erikoispoliklinikat, Psykiatrinen kuntoutus: Riitta Hartikainen ja Hanna Kaipainen
Riippuvuusosasto: Harri Kärkkäinen ja Mervi Hynynen
Psykiatrinen osasto: Eija Leinonen, Pia Kumpulainen ja Tero Haverinen

Vammaispalvelut
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta Iisalmi, Purje:  Mervi Yli-Hukka
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta Kiuruvesi, Poiju: Leinonen Mari (mari.a.leinonen@ylasavonsote.fi)
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta Sukeva, Pirtti: Johanna Hyvönen
Kehitysvammayksiköt, Päivätoiminta, Vieremä: Marja Kemiläinen
Asumispalvelut Iisalmi, Kotirinne: Riikka Putkonen
Asumispalvelut Kiuruvesi, Pihlajakoti: Pauli Remes ja Susanna Suomi
Asumispalvelut Sonkajärvi: Jaana Hyttinen
Asumispalvelut Sukeva, Mäntylä:  Anne Nissinen
Asumispalvelut Vieremä, Huitulanharju: Mervi Kämäräinen

Kuunsirppi, Vammaisten lasten asumis- ja tilapäishoitoyksikkö: Asta Rönkä

Ympäristö- ja terveysvalvontapalvelut

Ympäristönsuojelu
Martti Veteli

Ympäristöterveydenhuolto
Jyrki Juntunen

Hallinto- ja tukipalvelut

Hallintopalvelut
Henkilöstöpalvelut: Virpi Kauppinen
Talouspalvelut: Riitta Luukkonen
Sissit, varahenkilöstö: Marjut Kainulainen ja Liisa Partanen
Tukipalvelut
Siivouspalvelut: Eeva-Liisa Leinonen
Tilapalvelut: Matti Karppinen
Tietopalvelut ja kehittämistoiminta
Eija Tyyskä