Murupolku

Avoimet työpaikat

Töihin meille 

Haluatko mukaan ammattitaitoiseen joukkoomme? Pystymme tarjoamaan monipuolisia työtehtäviä osaavissa työryhmissä ja asianmukaisissa työtiloissa kilpailukykyisin työehdoin. Etsimme jatkuvasti joukkoomme lisää osaajia! Oletko sinä etsimämme henkilö?

Kuntarekry kertoo kaikki avoimet työpaikkamme

Kuntayhtymän rekrytointi on keskitetty sähköiseen kuntarekry.fi-rekrytointijärjestelmään, joka löytyy osoitteesta www.kuntarekry.fi. Kirjoita hakusana kenttään ”Ylä-Savon SOTE kuntayhtymä” ja saat esille kaikki meillä haettavana olevat työpaikat sekä sijaisuudet ja pääset jättämään oman hakemuksesi.

Työnhakijan tulee olla huolellinen kirjatessaan kelpoisuuteen ja oleelliseen työkokemukseen liittyviä tietoja järjestelmään, koska esimerkiksi todistusjäljennöksiä ei hakemuksen liitteenä toimiteta enää entiseen tapaan, vaan alkuperäiset todistukset esitetään vastaanotettaessa työtehtävä tai sijaisuutta. Haettaessa tehtävään vakituista tai määräaikaista sijaista, valitun työntekijän todistuksista pyydetään kopiot valinta-asiakirjojen osaksi. Työnhakijan vastuulla on, että hänen tallentamansa tiedot ovat tarkkoja ja paikkansapitäviä, koska valintaperusteet pohjautuvat osin niihin.

Katso kaikki avoimet työpaikkamme tästä.

Oletko kiinnostunut tekemään sijaisuuksia? Lue lisää täältä

 

Miten toimin, jos vapaita paikkoja ei löytynyt?

Eikö vapaita paikkoja meille löytynyt? Ei hätää, katsotaan yhdessä millaista työtä voisimme sinunlaiselle osaajalle tarjota. Tallenna vapaamuotoinen hakemuksesi osoitteessa www.kuntarekry.fi > avoin hakemus.

Lue Kuntarekry-järjestelmän yleinen rekisteriseloste tästä.
Lataa Kuntarekryn rekisteriseloste Ylä-Savon SOTE kuntayhtymässä.


Löysitkö etsimäsi?

Auta meitä kehittämään verkkosivujamme!

SN: Kaikki avoimet työpaikkamme

Rekrytointiyksikön yhteystiedot

Rekrytointiyksikön yhteystiedot

Kysymyksiä sijaisuuksista, koulutuksista tai rekrytoinnista? Ota yhteyttä!

Koulutus- ja rekrytointivastaava
Tarja Lehtomäki
040 591 3045
tarja.lehtomaki@ylasavonsote.fi
Käyntiosoite:
Meijerikatu 4, 74120 Iisalmi

Resurssiyksikön yhteystiedot

Resurssiyksikön yhteystiedot

Resurssikoordinaattori
Tiina Hartikainen
puhelin 040 8435816
tiina.m.hartikainen@ylasavonsote.fi

Sisäiset sijaiset ja akuutti sijaisvälitys
Meijerinkatu 4, 74120 Iisalmi

Sisäisten sijaisten esihenkilö
Marjut Kainulainen
puhelin 040 7126712
marjut.kainulainen@ylasavonsote.fi

Lähiesihenkilö
Jaana Haapalainen
puhelin 040 1617266
jaana.haapalainen@ylasavonsote.fi

Akuutti sijaisvälitys
Toimistosihteeri
Kirsi Laitinen
puhelin 040 5441743
kirsi.laitinen@ylasavonsote.fi

Keskitetty työvuorosuunnittelu

Kankaankatu 1 C, 74100 Iisalmi
Pääkäyttäjä / Työvuorosuunnittelija
Tytti Oinonen
tytti.oinonen@ylasavonsote.fi
puhelin 040 6656560

Työvuorosuunnittelija
Anne Lappeteläinen
anne.lappetelainen@ylasavonsote.fi
puhelin 040 8430133

Työvuorosuunnittelija
Virpi Halonen
virpi.halonen@ylasavonsote.fi
puhelin 040 6812520

Työvuorosuunnittelija
Sanna Luttinen
sanna.luttinen@ylasavonsote.fi
puhelin 040 6326421

Työvuorosuunnittelija
Sanna Pulkkinen
sanna.pulkkinen@ylasavonsote.fi
puhelin 040 6755281